Від лісівників Вінниччини лісовим мешканцям – повноцінне зимове меню
22.01.2021 21:17Категорія: Загальні новиниАвтор: Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
Лісівники Вінниччини допомагають диким тваринам вижити у сувору пору року, тому щорічно з першими холодами проводять зимову підгодівлю. Саме підгодівлю, а не повноцінне годування здійснюють, щоб звірі не втрачали звички самостійно добувати їжу і водночас не загинули від надмірного виснаження, не ставали легкою здобиччю для хижаків та уразливими до хвороб, не мігрували в інші місця у пошуках поживи. Для цієї важливої роботи відмінно підготувалося і ДП «Тульчинське лісомисливське господарство».
Минулого року для заготівлі кормової бази в угіддях підприємства було засіяно 27 га кормових полів та 10 га кормових ремізів, з яких лісівники зібрали 12 тонн сіна, майже 20 тонн зерна кукурудзи, 35 тонн кукурузди в качанах, 18 тонн зерновідходів, 8 тис. шт. зернових снопиків. А ще – буряки, картоплю, гарбузи, жолудь. Частково кукурудзу залишають на кормових полях, щоб тварини не втрачали звички самостійно шукати, добувати харчі.
Наприкінці весни – на початку літа, коли у молодих пагонах найбільше поживних речовин, лісівники заготовляють гіллячковий корм, а потім висушують його, попередньо зануривши в сольовий розчин. Адже для травоїдних тварин не менш важливим є поповнення мінерального запасу, тому лісівники помітили, що «підсолені» зелені віники тварини смакують з більшим задоволенням. Для підгодівлі цьогорічньої зими тульчинські лісівники заготовили 16,5 тис. шт. гіллячкового корму.
Смаколики розвозять щодня за сталим розкладом до постійних годівниць та підгодівельних майданчиків, щоб тварини звикали до режиму і знали, де можна завжди знайти поживу.
-Такі майданчики роблять зазвичай у малодоступних для сторонніх людей місцях, які тварини часто відвідують і почувають себе там спокійно, - розповів мисливствознавець ДП «Тульчинське ЛМГ» Олександр Німий. – На території угідь є 89 годівниць, 168 солонців, 51 підгодівельний майданчик.
У таких місцинах живописно розвішані зернові снопики колосками донизу, зелені висушені вінички, подекуди вже об’їдені тваринами, жовтіє в жолобах чи трикутниках зерно кукурудзи, пшениця, запашним лісовим або люцерновим сіном щедро наповнені годівниці...
А ще обов’язково – кам’яною сіллю засипають спеціальні солонці. Самої солі закуплено для тварин 4,5 тонни, І цю порцію звірі подужають до останнього кілограма! Адже тварин тут мешкає чимало! Навіть з огляду на те, що угіддя тісно межують з населеними пунктами, сільськогосподарськими полями, автомагістралями.
-За даними обліку мисливських тварин, здійненого у 2020 році, в лісових угіддя Тульчинського ЛМГ нараховується 89 кабанів, 560 козуль, 1100 зайців та інші тварини, - зазначив директор підприємства Михайло Дан. - Мисливське господарство є досить вразливим через природні фактори та низьку культуру полювання нашого населення, браконьєрство. Тому лісівники охороняють тварин, доглядають, підгодовують, збільшують видову мисливську фауну, розводять тварин у вольєрах для напіввільного утримання.