Увага! В лісах Вінниччини - високий рівень пожежної небезпеки!
26.07.2021 13:48Категорія: Загальні новиниАвтор: пресслужба ВОУЛМГ
Як тульчинські лісівникии оберігають ліси від пожеж
З настанням тепла у лісі розпочинається пожежонебезпечний період, спричинений підвищенням температури повітря та частішим відвідуванням населенням лісових масивів. Тому лісівники ДП «Тульчинське ЛМГ» (директор Дан М.М., головний лісничий Кілимник Г.П.) проводять ряд заходів, аби вберегти ліси від займання.
- Наразі у лісових масивах ДП «Тульчинське ЛМГ» встановлено рівень пожежної небезпеки 3,9 бали. Це досить високий рівень, - розповів інженер охорони та захисту лісу підприємства В.А.Стасенко. – Тому згідно із мобілізаційними планами складено графік постійних чергувань (включаючи вихідні дні) працівників державної лісової охорони лісництв та лісгоспу.
Держпідприємство завчасно підготувало структурні підрозділи до пожежонебезпечного періоду. Встановлено 12 шлагбаумів, які перекривають в’їзд до лісу на пожежонебезпечний період, та 48 попереджувальних протипожежних знаків. Відремонтовано 35 км лісових доріг протипожежного призначення. Постійно та своєчасно проводиться очищення від захаращення лісів, першочергово тих, які прилягають до населених пунктів, доріг загального користування. Протягом другого кварталу поточного року влаштували 30 км мінералізованих смуг, провели догляд за мінералізованими смугами протяжністю 54 км. Мінсмуги – це штучний бар’єр між вогнем і лісовим насадженням, що перешкоджає поширенню низової пожежі.
Цьогоріч проведено протипожежні навчання за участю пожежників на базі Томашпільського, Журавлівського лісництв, а також тульчинські лісівники взяли участь у міжобласних спільних протипожежних навчаннях, що пройшли на базі Бершадського лісгоспу. Постійно проводяться протипожежні рейди, за даний період їх проведено 16. встановлюються відповідні інформаційні стенди, банери, ведеться роз’яснювальна робота з населенням у ЗМІ.
Держпідприємством приведено в належний стан пожежну техніку, інвентар, засоби зв’язку та техніку, пристосовану для гасіння лісових пожеж. Кожне лісництво має пожежний модуль. Також у цьому році ДП «Тульчинське ЛМГ» закупило новий протипожежний інвентар для усіх лісництв: 25 ранцевих лісових вогнегасників, 30 комплектів спецодягу, 120 метрів рукава для мотопомпи. Тому лісівники оснащені першочерговими засобами, щоб погасити при потребі низову пожежу і не дозволити їй перейти у верхову до приїзду ДСНСівців.
Але краще попередити пожежу, ніж її ліквідовувати. Тому тульчинські лісівники нагадують, що протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- Розведення багать у лісі (крім відведених для цього місцях);
- Заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів, крім тих, що використовуються в лісогосподарських цілях та крім транзитних шляхів.
- Відвідування населенням хвойних насаджень при 5 класі пожежної небезпеки
- Палити у лісі, кидати непогашені недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім спеціально відведених для цього місць;
- Залишати просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
- Заправляти пальним паливні баки у лісі під час роботи двигуна;
- Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;
- Користуватися відкритим вогнем під час робіт з пально-мастильними матеріалами;
- Використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних до тління матеріалів;
Підприємствам, установам, організаціям (незалежно від виду їх діяльності, форм власності) та громадянам забороняється:
- Розміщувати ближче ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м – мішаного, 20 м - листяного, склади пально-мастильних та інших горючих матеріалів, автозаправні станції та вогненебезпечні виробництва , смітники.
- У випадку існуючого ближчого розміщення названих об'єктів від стіни лісу здійснювати додаткове протипожежне облаштування цих об' єктів.
- Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.
- Залишати під час будівництва в лісі доріг, газопроводів, нафто- і продуктопроводів, мереж електропередачі, зв’язку, радіофікації, інших комунікацій та об’єктів деревні залишки і горючі матеріали.
- Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
- Здійснювати у лісі без узгодження з постійними лісокористувачами роботи з використанням вибухових та інших горючих речовин.
Лісівники Вінниччини закликають берегти природу, адже без свідомої поведінки зі сторони громадськості, усвідомлення людьми масштабів загрози, що несе в собі «червоний півень», лісові масиви не будуть в повній безпеці. Лише особисте правильне ставлення людини до лісу та власна відповідальна поведінка стануть запорукою збереження зеленого багатства України.