17.04.2020 18:01Категорія: Загальні новиниАвтор: Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
Держлісгоспи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства цього року розпочали весняну лісокультурну кампанію незвично рано, зважаючи на теплу погоду. І ніщо не змогло стати на заваді цього найважливішого у лісокультурному циклі етапу робіт, навіть оголошення карантину. Чималі об’єми посадки виконалі лісівники ДП «Тульчинське ЛМГ» (директор Дан М.М., головний лісничий Кілимник Г.П.).
Тульчинські лісівники провели посадку лісових культур на площі 131 га: у держлісфонді відновили 127 га лісу, також створили нових лісів на площі майже 4 га. Землю для такої важливої справи, як створення нових лісів, виділила Клебанська сільська рада, яку очолює сільський голова Віктор Іванович Халамон.
Усі лісівники ДП «Тульчинське ЛМГ» працювали відповідально, старанно та якісно, тому посадити ліс вдалось у максимально короткі терміни. Директор підприємства М.М. Дан щиро подякував усім лісництвам Тульчинського ЛМГ за успішне завершення весняної лісокультурної кампанії:
- Найбільші обсяги робіт виконали лісівники Шпиківського лісництва – 31 га (лісничий Михаськів В.М.), Орлівського – 29,9 га (Бендера В.В.), Кирнасівського – 20,6 га у ДЛФ та 4 га ЗН (Дубовий Б.В.), якісно виконали посадку лісу й інші лісництва: Томашпільське – 19,7 га (Дунський В.Ю.), Брацлавське – 13,2 га (Поліщук А.В.), Журавлівське - 8,8 га (Юхименко О.П.). Також хочеться відзначити таких майстрів лісу: Ляшкевич В.В. (Томашпільське лісництво, обхід № 3), Чорний С.П. (Журавлівське лісництво, обхід № 4), Мельник А.Г. (Брацлавське лісництво, обхід № 5), Білик О.В. (Орлівське лісництво, обхід № 2), Дерещук В.І. (Шпиківське лісництво, обхід № 2), Мироненко Є.А. - майстер розсадника Кирнасівського лісництва, який вміло та ефективно організував виробничий процес, так що посадковий матеріал усі отримували вчасно та швидко, не затримуючи роботи.
Традиційно на більшості ділянок створено лісові культури з головною породою дуб звичайний. Вводили окремими рядами горіх чорний, модрину європейську, береку лікарську, дугласію, грушу та інші деревні породи.
Також під час весняної лісокультурної кампанії тульчинські лісівники створили плантацію новорічних дерев на площі 2 га.
Пам’ятаймо, що без людських рук лісу не буде, адже більшість подільських дібров – рукотворні. Тож дякуємо лісівникам Вінниччини, що у такий нелегкий для країни та людства час не покидають своєї роботи і щодня для майбутніх поколінь створюють та плекають ліс!