Сертифікація лісів

Звітність за 2022 рік

Основні техніко-економічні показники ДП "Тульчинське ЛМГ" за 2020 рік

    Звіт для громадськості за результатами моніторингу

      Поділ лісів на категорії

      На основі статей 39-41 Лісового кодексу України (2006 р.) на виконання вимог "Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок", затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 16 травня 2007 року №733, на підставі пропозицій Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства і Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об'єднання ВО "Укрдержліспроект", погоджених з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Вінницькій області, Вінницькою обласною радою у відповідності до наказу Держкомлісгоспу України "Про віднесення до відповідних категорій лісів Вінницької області, що знаходяться в постійному користуванні підприємств Держкомлісгоспу від 12.11.2009 р. №308 ліси ДП "ТУЛЬЧИНСЬКЕ ЛМГ" віднесені до наступних категорій лісу:
       
      ліси природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення - 1322,4 га;
      рекреаційно-оздоровчі ліси - 718 га;
      захисні ліси - 3837.9 га;
      експлуатаційні ліси — 17407.7 га.

      Природно-кліматичні умови

      За прийнятим фізико-географічним районуванням територія лісомисливського госпо-дарства належить до Подільського Побужжя, за лісорослинним районуванням територія від-носиться до зони Лісостепу, Дністровсько-Дніпровського лісогосподарського округу Центрально-подільського лісогосподарського району.
      Територія лісомисливського господарства лежить у Східно-Європейській широколистяно-лісовій геоботанічній провінції. Лісові масиви, окремі урочища та лісові смуги розташовані поміж степових просторів та займають порізані балками частини водорозділів. Переважають широколистяні змішані ліси, в основному, дубово-грабові. Всі ліси віднесені до рівнинних лісів.
      Клімат району розташування лісомисливського господарства помірно континентальний з м'якою зимою і теплим літом. Середня річна температура повітря становить 7,6°-9,3° С те¬пла. Найхолоднішим місяцем року є січень з середньомісячною температурою повітря - 2,1° -4,1° С морозу, середня температура липня (найтеплішого місяця) +21,0° - 19,3° С тепла.
      Абсолютний мінімум температури повітря - 38,2 °С морозу; абсолютний максимум температури повітря +37,8 °С тепла.
      Вегетаційний період (із середніми добовими температурами повітря +5 С вище) триває 208-227 днів, починаючи в середньому 23.03-02.04 і закінчується 28.10-05.11.
      Літній період (із середніми добовими температурами повітря 15° С і вище) триває 106-118 днів з 15-20 травня до 3-10 вересня.
      Середня кількість опадів за рік становить 589 мм. Кількість опадів по роках змінюється від 379 до 868 мм. Близько 72% від річної кількості опадів випадає у теплий період року.
      Сніговий покрив, як правило, утворюється неодночасно та залягає вкрай нерівномірно. Середня кількість днів зі сніговим покривом за зимовий період коливається від 53 до 81 днів.
      Зимою часто спостерігаються відлиги, кількість днів з якими за період грудень-лютий коливається від 46 до 62, в окремі роки від 72 до 81. Відлиги, які тривають більше п'яти днів поспіль при відсутності снігового покриву на незначному промерзанні ґрунту зумовлюють зниження морозостійкості лісових культур.
      З вересня по травень переважають вітри південного і південио-східного напрямку, лі-том західного напрямку.
      Із несприятливих кліматичних явищ спостерігаються хуртовини, ожеледь, туман в хо¬лодний період року, грози з градом, пізні весняні та ранні осінні заморозки, суховії.
      Однак, в зв'язку з рідкими повторюваннями таких факторів їх негативний вплив на ріст і розвиток лісових насаджень незначний.
      В цілому клімат області цілком сприятливий для ведення лісового господарства і виро-щування насаджень із високопродуктивних цінних деревних порід таких, як дуб звичайний, ясен звичайний, клен гостролистий, дуб червоний, горіх чорний, граб звичайний, липа дріб-нолиста, ялина європейська

      Стисла характеристика території та лісорослинних умов

      Запроектовані протипожежні обсяги заходів у розрізі лісництв

      Лісова сертифікація

      Лісова сертифікація це – оцінка відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам, стандартам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Лісовим кодексом України передбачено, що лісова сертифікація є невід’ємною складовою організації лісового господарства держави. Вона є "м'яким" економічним інструментом, що покращує лісоуправління.
       
      В Україні розвивається лісова сертифікація за міжнародною схемою Ради розпорядників лісів, яку іще іменують Лісовою опікунською радою

        Загальна звітність

        Звіт по реалізації та заготівлі FSC продукції, січень-грудень-2018

        Звіт по реалізації та заготівлі FSC продукції, січень-грудень-2018

        Звіт про виробництво та реалізацію продукції лісового господарства, відтворення та захист лісів, 2018 р.